Tuesday, 17/10/2017 UTC+2
Osrodek leczenia alkoholizmu, Chrapanie, Potencja, Follixin
United States
0C

Badanie USG oka

Badanie USG oka

Post by relatedRelated post

zdrowie (9)Badanie USG zwykle kojarzy się z jamą brzuszną? a tu niespodzianka, bo można także zrobić to badanie oczom?zwykle to badanie zaleca się wtedy, gdy badanie dna oka jest utrudniają lub wręcz uniemożliwiają nieprzejrzyste ośrodki optyczne, czyli np. przymglona rogówka, zaćma czy krwotok w oku; pomaga dobrać soczewki monitorować dużą krótkowzroczność, wykryć rozwarstwienie siatkówki a nawet guzy nerwu wzrokowego; badanie to robi się także po urazach oczu, gdy w gałce ocznej utkwi ciało obce?
USG należy do jednych z najbezpieczniejszych badań ? wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które odbijając się od struktur gałki ocznej i oczodołu powracają do urządzenia i na monitorze dając obraz narządu?
Badanie wygląda tak, że na zamkniętą powiekę nakłada się żel i przy pomocy głowicy aparatu wodzi się po oczodole? są dwie projekcje badania: w projekcji A zapis jest podobny do wykresu EKG, gdzie każde wychylenie linii ma swoje znaczenie i musi być zinterpretowane przez specjalistę; w projekcji B na monitorze widoczny jest przekrój gałki ocznej i widać, w jakim jest stanie. Badanie robi się w pozycji leżącej lub siedzącej i nie ma konieczności się do niego przygotowywać?

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

About